محل تبلیغات شما
1. "عمر بن سعد" یك روز پس از ورود امام علیه‏السلام به سرزمین كربلا یعنی روز سوّم محرم با

چهار هزار سپاهی از اهل كوفه وارد كربلا شد.( ارشاد، شیخ مفید، ج2، ص84.)

2. امام حسین علیه‏السلام قسمتی از زمین كربلا كه قبر مطهرش در آن واقع می‏شد را از اهالی

نینوا و غاضریه به شصت هزار درهم خریداری كرد و با آنها شرط كرد كه مردم را برای زیارت راهنمایی

نموده و زوّار او را تا سه روز میهمان كنند.( مستدرك الوسایل، ج14، ص61؛ مجمع البحرین، ج5، ص461.)

3. در این روز "عمر بن سعد" مردی بنام "كثیر بن عبداللّه‏" ـ كه مرد گستاخی بود ـ را نزد امام علیه‏السلام

فرستاد تا پیغام او را به حضرت برساند. كثیر بن عبداللّه‏ به عمر بن سعد گفت: اگر بخواهید در همین ملاقات

حسین را به قتل برسانم؛ ولی عمر نپذیرفت و گفت: فعلاً چنین قصدی نداریم. (تاریخ طبری، ج5، ص410)

هنگامی كه وی نزدیك خیام رسید، "ابو ثمامه صیداوی" (همان مردی كه ظهر عاشورا نماز را به یاد آورد و

حضرت او را دعا كرد) نزد امام حسین علیه‏السلام بود. همین‏كه او را دید رو به امام عرض كرد: این شخص كه

می‏آید، بدترین مردم روی زمین است. پس سراسیمه جلو آمد و گفت: شمشیرت را بگذار و نزد

امام حسین علیه‏السلام برو. گفت: هرگز چنین نمی‏كنم.

ابوثمامه گفت: پس دست من روی شمشیرت باشد تا پیامت را ابلاغ كنی. گفت: هرگز! ابوثمامه گفت:

پیغامت را به من بسپار تا برای امام ببرم، تو مرد زشت‏كاری هستی و من نمی‏گذارم بر امام وارد شوی.

او قبول نكرد، برگشت و ماجرا را برای ابن سعد بازگو كرد. سرانجام عمر بن سعد با فرستادن پیكی دیگر

از امام پرسید: برای چه به اینجا آمده‏ای؟ حضرت در جواب فرمود:

"مردم كوفه مرا دعوت كرده‏اند و پیمان بسته‏اند،

بسوی كوفه می‏روم و اگر خوش ندارید بازمی‏گردم. ."( تاریخ طبری، ج5، ص410.)

آداب و اعمال ذکر شده در کتب دینی برای روز 28 صفر ::

تقویم شیعه 28 ماه صفر ::

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی درباره برنامه‌‏های روز ۲۸ صفر ::

امام ,بن ,كه ,علیه‏السلام ,سعد ,عمر ,او را ,بن سعد ,عمر بن ,را به ,حسین علیه‏السلام

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

cortideded فروشگاه اینترنتی زیور آلات،هدیه برای خانم ها،هدیه برای همسر،فروش کالای لوکس،سواروفسکی ایناز چت|بیتا چت|وبلاگ|وب سایت اعتقادی و مذهبی باکا سکای Harry's memory آفــــــریـــــنـــــش drotrandera انارساوه parduffsimi